Investice do zlata

6 položek celkem

Cena

189000490000
1189000490000
40 Dukat Maxmiliana II 2B
189 000 Kč

Zlatá 4,5 uncová investiční mince 40. dukát Maxmiliána II.     Autor : ak. soch. Jiří Dostál   Náklad : jen 200ks/ č. 84   Certifikát...

Kód: 660
jezulátko1
205 000 Kč

Velká investiční medaile Pražské Jezulátko (č. 30/99) Emisní náklad byl pouhých 99 kusů. Rezervace!  

Kód: 761
jezulátko1
205 000 Kč

Velká investiční medaile Pražské Jezulátko (č. 30/99) Emisní náklad byl pouhých 99 kusů. Rezervace!  

Kód: 119
100 NZD 40D Zikmund Lucembursky 3B
230 000 Kč

Zlatá 4,5 uncová investiční mince 40. dukát Maxmiliána II.     Autor : Jaroslav Bejvl   Náklad : jen 100ks!   Certifikát : Ano  ...

Kód: 661
75369 610 1a 1024
284 000 Kč –13 %
245 000 Kč

Prodáno 15.3.2023 Zlatá pětiuncová investiční mince Český lev 2018 stand Poslední 1 kus za tuto cenu!!!    Autor : Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS....

Kód: 659
100 Dukat Vaclava 3B
490 000 Kč

Zlatá 100. Dukátová investiční mince  Sv. Václava (348,5g ryzího zlata!!!!)   UNIKÁTNÍ KOUSEK, nesehnatelný!!!!!!!!!!!!!     Autor : Luboš Charvát/ Lubomír Lietava...

Kód: 662

Investice do zlata

 

Proč investovat do zlata?

Zlato bylo, je a bude synonymem stability a bohatství. Na světě neexistuje měna, která by sloužila jako všeobecně respektované platidlo tak dlouho jako právě zlato. Po tisíce let poskytuje lidem finanční jistotu, imponuje ženám i mužům, ctitelům umění, ale i investorům. Těžko byste v současném "zdivočelém" světa hledali jinou konzervativní investici, která rozloží riziko ztráty a ve středně až dlouhodobém horizontu zhodnotí vaše finance.

 

Jak se mi vyplatí investovat do zlata? 

Vedle zajímavého zhodnocení je jedním z hlavních důvodů pro investici do zlata diverzifikace rizik vašeho portfolia. Vaše investiční portfolio by mělo být pestré a jeho jednotlivé složky by na sobě neměly být závislé. Výhodou zlata je, že jeho cenové pohyby jsou vesměs nezávislé na pohybech ostatních aktiv (akcií, dluhopisů, nemovitostí, atd…), tak jimi zlato nemůže být nepříznivě ovlivněno.

Dalším argumentem pro investování do zlata je uchování skutečné hodnoty. To znamená, že zlato si historicky udržuje stálou hodnotu ve vztahu ke srovnatelnému zboží. V kontrastu s tímto příkladem hodnota peněz výrazně klesá i v poměrně krátkém časovém horizontu. Zlato si svou hodnotu drží po tisíciletí, a o proti tomu například kupní síla amerického dolaru poklesla za 80 let o 70 %.

Nárůst hodnoty investice do zlata určuje především jeden ze základních ekonomických principů nabídky a poptávky. Na straně nabídky stojí samotná těžba zlata, kterého je stále méně. Dalším faktorem je sestupná jakost těžebních hornin, které zbývá vytěžit. Ty mají nízký obsah zlata a je proto stále těžší nalézt ložiska, která by se vůbec vyplatilo dobývat. Na straně poptávky pak stojí moderní průmysl, který uplatňuje jedinečné fyzikální a chemické vlastnosti zlata při výrobě klíčových technologií, bez nichž si své životy už neumíme představit. Dále jsou tu zlatníci a šperkaři. Samozřejmě nesmíme zapomenout na investory, jejichž poptávka po zlatě se neustále zvyšuje. Hlavními hráči jsou však státy a jejich centrální banky, které zlato hromadí jako spolehlivou rezervu. Co to všechno znamená? Hodnota zlata je na vzestupu, protože zlata ubývá a to množství, které se vytěží a nespotřebuje, chtějí chytří investoři  kupovat pro sebe.

Likvidita zlata je velmi vysoká a investiční zlato lze zpeněžit prakticky kdekoli na světě i v časech krize. Zlato je proto ideálním alternativním prostředkem směny pro případ selhání systému papírových peněz.

 

Jak investovat do zlata?

Investiční slitky jsou dostupné v mnoha různých hmotnostech  a velikostech a jsou velice likvidní. Totéž platí pro investiční mince, které jsou emitovány v řadě nominálních hodnot. To umožňuje jednoduše regulovat, kolik prostředků do zlata investujete. 

Další možností jsou pamětní mince a medaile, které navíc kompenzují výkyvy cen drahého kovu a také nejsou zatížené daní z přidané hodnoty. Omezený emisní náklad a špičkové zpracování činí z mincí a medailí žádaný sběratelský artikl a hodnota ucelené sbírky mnohonásobně převyšuje hodnotu drahého kovu. Investování do mincí a medailí je zajímavou alternativou pro ty, kdo chtějí své finanční prostředky uložit do drahých kovů, ale kromě fyzického kovu chtějí vlastnit také něco, co má svou uměleckou hodnotu, která s léty poroste.

 

 

Zdanění investičního zlata?

Investiční zlato, tj. zlaté slitky (certifikované, s korektním označením a ryzostí nejméně 995/1000) a mince (s ryzostí nejméně 900/1000, vyražené po roce 1800, které jsou zákonným platidlem a jejichž prodejní cena nepřevyšuje volnou tržní hodnotu zlatého obsahu o více než 80 %), je ze zákona osvobozeno od DPH. Výjimku tvoří zlaté medaile, které jsou zatíženy DPH ve výši 21 %.

Prodej zlata je v případě fyzických osob zcela osvobozen od daně z příjmu. Pokud je zlato zahrnuto do obchodního majetku pro výkon podnikatelské činnosti, daň z příjmu se na prodej nevztahuje pouze v případech, kdy bylo jeho součástí déle než 5 let.

 

 

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz