Doctor Who 50TH Anniversary 2013 - Sada stříbrných mincí k 50. výročí Pán času 1/2Oz

Sada 11 ryzích stříbrných mincí (99,9% stříbra) k 50. výročí kultovního seriálu Pán času. K dispozici bude od 20.11.2013.

Kód: 86
Výrobce: The Perth Mint

Na rubové straně každé mince je vysoce kvalitní barevné vyobrazení Doktora (pána času) z různých reinkarnací. Za nimi je "vytesaná" podobizna nemesis příslušného Doktora.

Sada mincí je zabalena ve speciálním prezentačním pouzdře ve tvaru Doktorových hodinek. Otevřením těchto hodinek se ukáže 11 stříbrných mincí a očíslovaný certifikát pravosti.

Jedenáct pozic je vyplněno mincemi, na dvanáctém místě je pak barevný tištěný portrét všech Doktorů.

První doktor

Vůbec prvního Doktora hrál William Hartnell od roku 1963 až do roku 1966. Jeho postava byla jak milujícím otcem, tak zuřivým odpůrcem. Spolu s Doktorem je vyobrazen jeho úhlavní nepřítel, zlý Dalek.

Druhý doktor

Druhého Doktora hrál Patrick Troughton od roku 1966 až do roku 1969. Byl hravý, náladový a měl bystrou mysl. Spolu s ním je vyobrazen zástupce Kyberlidí.

Třetí doktor

V roce 1970 nastal čas třetího Doktora, hrál hoJon Pertwee. Byl nucen začít jeho vyhnanství na Zemi s novou tváří . Třetí doktor byl jistý, smělý a drzý, ale s jemným otcovským citem pro ty, které měl chránit. Pozadí této mince představuje odpadlého Pána času, Vládce.

Čtvrtý Doktor

Čtvrtého Doktora hrál Tom Baker od roku 1974 do roku 1981, který zemřel při záchraně vesmíru před Vládcem. V této inkarnaci Doktor znovu sestavil Klíč k Času. Jako hlavní nepřítel je vyobrazen vědec Davros, tvůrce smrtících Daleků.

Pátý Doktor

Pátým doktorem byl Peter Davison od roku 1981 až do roku 1984. V tomto pátém těle byl lékař, který se sešel se svým minulým já bojovat v zóně smrti na Gallifrey. Jeho protivníkem je pak pomstychtivá Omega, hvězdný inženýr a vysoký člen Rady na Gallifrey.

Šestý doktor

Šestého doktora hrál Colin Baker 1984-1986 a byl explozí barev, slov a emocí. Vášnivý a někdy i náchylný k hněvu je tento doktor tím, kterého byste nechtěli za nepřítele. Jeho nepřítelem je Cyber Controller.

Sedmý Doktor

Hrál jej Sylvester McCoy od roku 1987 do roku 1996. Byl to mistr hlubokých temných tajemství, která mohly svrhnout impérium během jediné noci. Jeho nemesis je Dalek.

Osmý doktor

Po úmrtí na operačním stole se Doctor regeneruje do své osmé formy, kterou hrál Paul McGann v roce 1996. Byl nestálý, zběsilý a náchylný k záchvatům amnézie. Spojil se s Grace Holloway, aby zachránil svět před obrácením se na ruby. Nepřítelem je "nejlepší nepřítel " Vládce, v ukradeném lidském těle.

Devátý doktor

Jediný přeživší z poslední Velké časové války, vyděšený z těch hrozných věcí, které viděl a udělal. Devátý Doktor byl intenzivní a emocionální inkarnací, kterou hrál Christopher Eccleston v roce 2005. Jako hlavní nepřítel je vyobrazen nemylosrdný Slitheen.

Desátý doktor

Desátého Doktora, hrál David Tennant od roku 2005 až do roku 2010. Do své nové podoby se probudil na Štědrý den ve své nové podobě. Vzpamatovává se z jeho konfrontace s Pány času a smrtelné dávky radiace. Jeho nemessi je posedlý Ood. 

Jedenáctý Doktor

Od roku 2010 hraje Doktora Matt Smith. Je to nadšený badatel vesmíru, bystrý a inteligentní. Spolu s ním je vyobrazen silný Plačící anděl.

Technické údaje
Ryzost (% čistota) 99,9
Nominální hodnota 0,5 NIUE
Hmotnost 1/2 Oz
Hrubá hmotnost (g) 15,591
Průměr (mm) 36,60
Tloušťka (mm) 2,30
Celková emise 3000